BLN Hizmetler - Transit

Transit

BLN, “transit” diye tabir edilen, ithalat vergileri ve ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmayan veya ihracatla ilgili gümrük işlemleri tamamlanmış eşyaların, gümrük gözetimi altında taşınması işlemlerini gerçekleştirir.

Transit ticarette, başka ülkeden alınan mallar millileştirilmeden başka ülkelere satılır.

Uluslararası anlaşmalarla ithalatı ve ihracatı yasaklanmamış tüm mallar için transit ticaret yapılabilir.

Transit işlemleri, çıkış ve varış gümrük noktalarında çok iyi takip edilmelidir. Transit işlemlerindeki beyanların hatalı olması büyük cezalara sebep olabilir. BLN, transit konusunda uzman kadrosu ile cezalara mahal vermeden işlemleri titizlikle yürütür.

null

Gümrük Müşavirliği

null

İthalat

BLN

BLN ithalat departmanı, merkez ithalat personeli, ve destek birimleriyle (kurye departmanı, mevzuat departmanı, teminat çözümü ve teşvik takip departmanı) entegre biçimde hizmet vermektedir.

null

İhracat

BLN

BLN ihracat departmanı, merkez ihracat personeli ve destek birimleriyle (kurye departmanı, nakliye departmanı) entegre biçiminde hizmet vermektedir.

null

Transit

BLN

BLN, ‘transit’ diye tabir edilen, ithalat vergileri ve ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmayan veya ihracatla ilgili gümrük işlemleri tamamlanmış eşyaların, gümrük gözetimi altında taşınması işlemlerini gerçekleştirir.