BLN Hizmetler - Gümrük Müşavirliği

Gümrük Müşavirliği

BLN, Türkiye’de bulunan Gümrük Müdürlükleri ile gümrükleme işlemlerinde geniş bir geçmişe sahiptir. Yetki belgeli gümrük müşavirlerimiz, süreç boyunca uyumlu ve zamanında size rehberlik edecektir. Ek olarak, en gelişmiş sistemlerimizle desteklenen şube ağımız, işletmenizin ihtiyaç duyduğu zengin bilgilere erişmenizi sağlar.

Gümrük müşavirliği hizmetlerimiz şunları içermektedir:

  • İthal malların elektronik girişi
  • Karneleme ve geçici ithalat
  • Gönderi izleme ve durum raporları
  • Yerel ulaşım ve teslimat
  • Tarife sınıflandırma önerileri
  • Danışmanlık hizmetleri

Çevrimiçi takip ve izleme olanakları, 24/7/365 gönderinizin ilerlemesiyle ilgili bilgilere erişmenizi sağlar.

Uluslararası gönderi yönetmelikleri karmaşıktır. Bu yüzden uzman ekibimiz size bu konularda yardımcı olur ve en iyi yöntemleri sizin için seçer.

Müşterilerimiz Hatalara Karşı Sigorta ile Koruma Altında

BLN, müşterilerini oluşabilecek bazı müşavirlik hatalarından korumak için sigortalamaktadır. Böylece müşteriler oluşabilecek yanlış beyan başına minimum 1.000 USD, maksimum da 100.000 USD’ye kadar koruma altına alınmaktadır.

null

Gümrük Müşavirliği

null

İthalat

BLN

BLN ithalat departmanı, merkez ithalat personeli, ve destek birimleriyle (kurye departmanı, mevzuat departmanı, teminat çözümü ve teşvik takip departmanı) entegre biçimde hizmet vermektedir.

null

İhracat

BLN

BLN ihracat departmanı, merkez ihracat personeli ve destek birimleriyle (kurye departmanı, nakliye departmanı) entegre biçiminde hizmet vermektedir.

null

Transit

BLN

BLN, ‘transit’ diye tabir edilen, ithalat vergileri ve ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmayan veya ihracatla ilgili gümrük işlemleri tamamlanmış eşyaların, gümrük gözetimi altında taşınması işlemlerini gerçekleştirir.